Podnikatelské svazy, asociace, klastry a řemeslné cechy zastřešené Hospodářskou komorou: Když vláda nevede s podnikateli konstruktivní diskusi, kdy a proč se mají které provozovny otevírat, v harmonogramu se objevují nelogičnosti

99covid-4948866_1280.jpg

Praha, 15. dubna 2020, TZPodnikatelské organizace oceňují, že vláda přišla s návrhem, jak by se měly v následujících týdnech postupně otevírat obchody, služby a gastronomická zařízení. Po takovém plánu volaly už několik týdnů a dokonce minulé pondělí představily své návrhy, jak se co nejrychleji vrátit k normálnímu životu. Podnikatelé proto uvítali, že vláda včera konečně stanovila první předběžný plán, který umožňuje alespoň orientačně naplánovat přípravy na znovuotevření provozoven a udržet pracovní místa tam, kde to bude možné.  

Podnikatelské organizace nicméně upozorňují na následující nesrovnalosti vládního návrhu: 

Toto jsou připomínky mj. Hospodářské komory, Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací, Elektrotechnického svazu českého, České komory fitness, Svazu českých knihkupců a nakladatelů, Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů, Asociace českého tradičního obchodu, Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP a dalších podnikatelských organizací, které Hospodářská komora zastřešuje.

Tiskového oddělení
Hospodářská komora České republiky