Jablonec nad Nisou nabízí pomocnou ruku živnostníkům a podnikatelům

612corona-4983590_1280.jpg

Informace pro podnikatele k vládním opatřením poskytuje jablonecká OHK nadále na mailu info@ohkjablonec.cz a každodenně na webových stránkách ohkjablonec.cz. Svým členům zasíláme stručně a přehledně zpracované aktuálně platné informace včetně přímých odkazů k žádostem mailem. Při pomoci podnikatelům spolupracujeme s HK ČR, členskými firmami, KHK KHK i místní samosprávou. Nebráníme se spolupráci i s dalšími iniciativami, např. v poradně, iniciované místní kanceláří poslance parlamentu ČR Petra Beitla:

Z jablonecké kanceláře ODS: Jablonecká kancelář ODS ve spolupráci s tamní hospodářskou komorou otvírá v těchto dnech bezplatnou poradnu pro živnostníky a drobné podnikatele.

Odborníci pomohou s orientací v systému státní podpory nabízené všem živnostníkům v souvislosti se škodami způsobenými vyhlášeným nouzovým stavem a opatřeními přijatými v rámci ochrany před šířením nového typu koronaviru. Okresní hospodářská komora v Jablonci iniciativu jednoznačně vítá a ústy svého předsedy představenstva Martina Bauera se hlásí k podpoře a spolupráci.

Iniciativa vzešla od místopředsedy místního sdružení ODS a daňového poradce Borise Pospíšila a poslance Petra Beitla. „Chceme lidem usnadnit orientaci ve státem nabízené pomoci, která bohužel není systematická a už prošla řadou změn. Chceme jim vysvětlit, kde a jak mohou žádat o náhradu pro své firmy, pro své zaměstnance atd.“ vysvětluje poslanec Beitl.

„Zorientovat se v neustále se měnícím systému státní pomoci není snadné, lidé se na mě a  na mé kolegy obrací s prosbou o pomoc, jsou zmatení. Jejich už tak komplikovanou situaci, do níž se dostali v důsledku  přerušení činnosti v souvislosti s opatřeními proti koronaviru, stát ještě více komplikuje složitostmi kolem slibované podpory. Je naší povinností jim pomoci a bezplatná poradna je logickým řešením,“ říká ekonom Boris Pospíšil.

Na webu ODS už teď lidé naleznou přehled státní podpory včetně prokliků. Od úterý 14. dubna pak mohou přijít na osobní konzultaci. Nutné je se předem objednat na telefonních číslech 777 025 101 a 603 489 934.

 

NA FB ODS Jablonec

Jsme připraveni pomoci živnostníkům a podnikatelům. Otvíráme bezplatnou poradnu.

Potřebujete pomoci s orientací v nabízené státní podpoře v souvislosti se škodami způsobenými státními opatřeními proti šíření koronaviru?

Více na www.odsjablonec.cz