Hospodářská komora ve spolupráci s Bank of China podpoří česko-čínský byznys

landscape-4055549__340.jpg

TISKOVÁ ZPRÁVA

Hospodářská komora ve spolupráci s Bank of China podpoří česko-čínský byznys 

Praha, 25. dubna 2019Česko-čínský byznys získal během mise Hospodářské komory nový impuls. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během podnikatelské cesty do Číny podepsal memorandum s Bank of China, které tuzemským podnikatelům v příštích čtyřech letech umožní čerpat 1,5 až 2 miliardy dolarů na financování investičních projektů a rozvoj česko-čínského obchodu.  

Aktuální česko-čínské hospodářské vztahy jsou jedním z hlavních témat podnikatelské mise do Číny organizované Hospodářskou komorou České republiky. „Podle oficiálních statistik tvoří čínský trh jen asi procento na celkovém vývozu z České republiky. Je proto zřejmé, že Čína představuje pro české firmy jednu z nejperspektivnějších destinací. Jsem přesvědčen, že dnešní jednání vzájemný obchod mezi oběma zeměmi výrazně povzbudí,“ sdělil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který v Číně vede 60člennou podnikatelskou delegaci doprovázející prezidenta republiky Miloše Zemana na jeho pracovní cestě. 

„Ohlédneme-li se však za uplynulými pěti lety, máme jako Hospodářská komora pocit, že jsme jak v pronikání na čínský trh, tak v objemu čínských investic do České republiky měli získat více. Obzvláště, když jsme k tomu na české straně vytvořili příznivé politické podmínky,” dodal Dlouhý 

Hospodářská komora je proto připravena propojovat české firmy s experty Bank of China na základě dnes v Pekingu podepsaného memoranda, které zlepší přístup podniků k financování jejich projektů. Úspěšnost využití tohoto úvěrového rámce bude nicméně standardně jako u kteréhokoli jiného podobného finančního nástroje záležet na kvalitě podnikatelských projektů a na ekonomickém posouzení ze strany Bank of China.  

Miroslav Diro 
Tiskový mluvčí a vedoucí Tiskového oddělení
Hospodářská komora České republiky
Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15  110 00 Praha 1
M: +420 724 613 088

diro@komora.cz  www.komora.cz