TISKOVÁ ZPRÁVA Jablonecká bižuterní firma G&B beads, s.r.o. finalistou v soutěži Exportní cena DHL UniCredit

9. 12. 2016

V letošním 19. ročníku prestižní soutěže Exportní cena DHL UniCredit se umístila společnost G&B beads, s.r.o. opět mezi nejlepšími v kategorii Malá společnost.

Zakladatelem soutěže je logistická společnost DHL Express CZ, generálním partnerem UniCredit Bank. Záštitu opět převzala agentura CzechTrade, která stála rovněž u zrodu této soutěže. Odborným garantem je společnost COFACE CZECH.

Hodnotícím kritériem v soutěži je index, který se vypočítá jako násobek meziročního růstu exportu a podílu exportu na obratu. Na základě získaných výsledků je určeno pořadí a firmy jsou rozděleny do kategorií. Podíl exportu na obratu je faktorem, který váží růst společnosti podle angažovanosti na exportu a zároveň odstraňuje nerovnosti mezi podniky s menšími a většími obraty.
„Podíl exportu na obratu činí v naší společnosti 90 %.“, řekla nám Zuzana Slámová, jednatelka společnosti GB beads. „Ocenění nás velmi těší, vidíme, že naše dlouholeté zaměření se na vývoj nových tvarů a barev skleněných perlí přináší reálné výsledky.“
G&B beads, s.r.o., exportuje výrobky do celého světa, mezi její zákazníky patří renomované módní značky. Pravidelně také vystavuje své výrobky na prestižních výstavách v zahraničí, jako je např. Bijorhca v Paříži.
G&B beads, s.r.o. pravidelně uvádí na trh novinky v sortimentu perlí, jež se stávají součástí výrobních programů řady firem zabývající se výrobou perlí nejen v České republice. Skleněné perle jsou vyráběné tradiční technologií, kdy pečlivou a trpělivou ruční prací vznikají pod rukama českých řemeslníků originální výrobky. Neustálá inovace firmě pomáhá včas reagovat na nové módní trendy ve světě.
G&B beads, s.r.o. je jedním z největších výrobců skleněných perlí v České republice s více než dvacetiletou historií. Společnost se  specializuje  na vývoj nových tvarů a kombinací barev v sortimentu ohněm leštěných perlí, mačkaných perlí a skleněné bižuterie.

V Jablonci nad Nisou, 7.12.2016
 
Kontaktní osoba:
Zuzana Slámová, jednatelka G&B beads s.r.o.
Mobil: 602421054
E-mail:
slamova@gbbeads.cz
 
G&B beads, s.r.o.
Janovská 132/39
466 04 Jablonec nad Nisou
IČ: 27301745