Paní Irena Novotná_Vzpomínka na výjimečného člověka

in.jpg

Všem přátelům, kamarádům, kolegům a spolupracovníkům této významné osobnosti Jablonecka. Vzpomínáme.

Poslední rozloučení

--

V Jablonci nad Nisou dne 30. března 2020  

Se zármutkem Vám musím sdělit, že nás po krátké těžké nemoci opustila paní Irena Novotná, která dlouhá léta pracovala na památkovém úřadu. 

S naší Okresní hospodářskou komorou začala paní Irena Novotná úzce spolupracovat při realizaci mezinárodního projektu, který byl založen na propagování a zpřístupnění technických památek návštěvníkům a turistům na česko –polském příhraničí. Až následně se ukázalo, že to byl a stále je nadčasový projekt, kde jsme využili bohaté znalosti a zkušenosti paní Novotné v této branži. 

Poznali jsme, že toto byl její svět, znala za mnoho let práce mnoho velmi zajímavých objektů, řemesel, mnoho významných lidí, a neustále se snažila nějakým způsobem oživit technické památky, aby dále mohly těšit návštěvníky a žít svým životem. 

Mnoho autorů nejrůznějších projektů a publikací žádalo o odborný pohled právě paní Irenu Novotnou a ta vždy ochotně a ráda na podobných aktivitách spolupracovala. Naposledy spolupracovala s naší OHK letos v únoru na projektu Po stopách tradičních řemesel v česko-polském příhraničí.

Čest její památce, bude nám chybět.

Ing. Oskar Mužíček, ředitel OHK v Jablonci n. N.

angel-3740393_1280candle-2038736_1280rose-4280134_1280cold-2721653_1920