Od 1. dubna mohou OSVČ, společníci malých s.r.o. a dohodáři opět žádat o kompenzační bonus

440the-smell-of-4032878_1920.jpg

29.03.2021_Od 1. dubna mohou OSVČ, společníci malých sro a dohodáři opět žádat o kompenzační bonus.

Zákon o kompenzačním bonusu zavedl kompenzační období na únor a březen ve výši 1000 Kč pro OSVČ a společníky malých s.r.o., dále zůstalo 500 Kč pro dohodáře platící sociální pojištění a současně zavedl 500 Kč kompenzací pro OSVČ, kteří jsou v karanténě bez ohledu na to, zda na ně dopadají restrikce, či nikoliv.

29.3.2021_vlada.cz_Vláda prodloužila vyplácení kompenzačního bonusu i na duben

Drobní podnikatelé či lidé pracující na dohodu o provedení práce, kteří byli ekonomicky postiženi v důsledku epidemie koronaviru, budou moci čerpat tzv. kompenzační bonus i v dubnu. O stanovení třetího bonusového období rozhodla vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 29. března 2021.


Kompenzační bonus ve výši maximálně 1 000 korun na den, v případě osob činných na základě dohody 500 korun na den, měl být na základě zákona vyplácen v únoru a březnu. Vláda ovšem má zákonné zmocnění zavést další bonusová období vždy jako kalendářní měsíc až do konce roku, pokud budou v té době ještě trvat krizová opatření. Protože nadále platí vyhlášený nouzový stav a s ním spojená protiepidemická vládní opatření, která mají dopady i podnikatelský sektor, ministři schválili nařízení vlády ke kompenzačnímu bonusu pro rok 2021, kterým se jeho výplata prodlužuje i na duben. Náklady na prodloužení budou činit z veřejných rozpočtů maximálně 9,9 miliardy korun.