Liberecký kraj nabízí prostředky na rozjezd a podporu vašeho podnikání

Kalendář 2018.jpg

Uvažujete o založení vlastní firmy? Máte inovativní nápady a chcete rozjet podnikání? Hodily by se vám finanční prostředky na vyzkoušení a ověření nápadů nebo vaší  technologie? 

Pokud potřebujete i podporu pro svůj záměr, máte šanci díky Regionálnímu inovačnímu programu, který vyhlásil Liberecký kraj. Jsou tu k dispozici 3 dotační tituly, zaměřené na podporu a rozvoj podnikání ale také na podporu rozvoje vývoje a inovací v malých a středních firmách.

V rámci těchto  dotačních titulů je možné žádat o dotaci například na služby externích expertů (mentoring), poradenské služby (právní, finanční nebo v oblasti dotací či duševního vlastnictví), standardní tréninkové a školící kurzy, účastnické poplatky na konference a veletrhy, na průzkum trhu, marketingové strategie, přístupy do databází, pořízení prototypu, specializovaný software, licenční poplatky, rozpracování/navržení designu produktu, smluvní vývoj/návrh/vytvoření produktu, tvorba webu, pořízení domény, hosting apod.

Termín pro podání žádosti je do 31.října 2018.

Výše dotace činí 20.000–250.000 Kč, max. do výše 70 % uznatelných výdajů.

Podrobné informace o dotačních titulech a kontakty pro své dotazy naleznete na  následující adrese:  https://dotace.kraj-lbc.cz/2-2-Regionalni-inovacni-program-r673148.htm