Jak se dělá cestovní ruch v Libereckém kraji - ohlédnutí za čtvrtečním seminářem

21. 9. 2015

Ve čtvrtek 17. 9. vyjelo 40 ´účastníků zájezdu´ na diskuzní fórum do Sedmihorek a blízkého okolí, aby se přesvědčili, na jak vysoké úrovni je možné dělat cestovní ruch v Libereckém kraji.

V rámci projektu „Podpora rozvoje regionálních firem na česko-polském příhraničí“ uspořádala OHK v Jablonci nad Nisou další ze série seminářů, které jsou tematicky zaměřené na cestovní ruch na česko-polském pomezí.

Tentokrát byl seminář zaměřen na někdy neprávem nepovšimnuté a opomíjené oblasti Frýdlantska a Českolipska, částečně na představení vynikajícího kempu, incomingových služeb v LK, a samozřejmě jsme nezapomněli na sklářské lákadlo, tentokrát jím byl Zdeněk Lhotský v nádherně zrekonstruované ´Kotelně´ v Železném Brodě… a na závěr pivní turistika - přednáška a prohlídka zrenovovaného Pivovaru v Malém Rohozci.

Dopolední přednášková část proběhla v klubovně penzionu Podháj v Sedmihorkách. Následoval pěší přesun s prohlídkou Autokempu 7horky a po poledni už jsme vyjeli za turistickými perličkami do blízkého okolí.

Semináře se zúčastnili podnikatelé z oblasti cestovního ruchu, podnikatelé poskytující ubytovací, pohostinské i zážitkové služby, zástupci informačních center, místních muzeí, průvodci a zástupci z veřejné sféry, která se stará o rozvoj CR v regionu, z české i polské strany hranice.

Fotogalerie